Eylül 15, 2014

Bağdat Caddesi’nde silahlı saldırı: 2 ölü

Bağdat Caddesi'nde silahlı saldırı: 2 ölü

Bağdat Caddesi’nde silahlı saldırı: 2 ölü

 

İstanbul Kadıköy’de bir kafede oturan 2 kişi silahlı saldırıya uğradı. Olayda 2 kişi öldü. Saldırgan, polis tarafından yakalandı.

Bağdat Caddesi Topağacı Sokak’taki olay saat 15.30 sıralarında meydana geldi. Üç kişi arasında borsa ve alacak verecek davası yüzünden tartışması çıktı. Tartışma daha sonra  kavgaya dönüştü. Kavgada Halim Sonbay yanında getirdiği iki adet silahla peş peşe ateş etti. Olayda Rıfat Ekşi ağır yaralandı. Süleyman Karslı yaklaşık 100 metre yürüdü ve olduğu yere yığıldı.Olay yerinde hayatını kaybetti.  Olayı gören vatandaşlar hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Süleyman Karslı’nın hayatını kaybettiği tespit edilirken, ağır yaralanan Rıfat Ekşi kaldırıldığı Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti…

Olayın ardından kaçan saldırgan Halim Sonbay ise olay yerinin yaklaşık 1 kilometre uzakta polis ekipleri tarafından, silahıyla birlikte yakalanarak gözaltına alındı. Polis ekipleri olay yerinden geniş çaplı bir inceleme başlattı.

Olayı gören bir kadın, “İlk kurşunda dışarıya çıktım köşeye geldim bir kişi “Hasan abi yapma n’olur” dedi. Ben de ‘vurma’ dedim sonra yere doğru iki el ateş etti” diye konuştu.

Polis tarafından gözaltına alınan saldırgan ise polis merkezine getirildiği sırada basın mensuplarının sorularını cevapsız bıraktı.

Tüm bunlar bir yana anneler evlatlarından,çocuklar babalarından oldu.Ben ise canımın yarısı  kuzenim Rıfat Ekşi yi kaybettim.

Para bir araç değilde bir amaç olduğu sürece bizler bu tarz haberleri okumaya ve üzülmeye devam edeceğiz…

Canan Ekinci

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir