Mart 7, 2017

Borcun Varsa Taciz ederim

Telefonla yapılan borcunu öde tehditleri artık milleti canından bezdirdi.Karşında otomatik bir telesekreter kaydı.Borcu olan olmayan herkesi de listeye almışlar.Lütfen bekleyin de bekleyin.Yok artık arkadaş.Sonrası daha da garip.Soyadı bezerliği yada bir akrabanız ile alakalı borcunuzu ödeyin uyarısı.Hani kişisel bilgiler mahremdi.Hani başkasının kişisel bilgileri kimseye iletilmezdi.

Geçen gün kırk yaşında bir arkadaşım ,(yaşını yazma sebebim,reşit ve kendi borcundan mesul olduğunu anlatmak içindir) bir kuruma olan borcu yüzünden annesinin arandığını ve aynı zamanda tehtit edildiğini söyledi.Kadın allahtan uyanık çıkmış ta.

-”Bana ne kocaman kadın ,ödesin borcunu .Ben doğurdum diye borcunu da ben mi ödeyeceğim.” demiş.

Telefonu kapatmış kapatmasında.Kadıncağız şeker hastası.Ya düşse ölse kalsa evde .Arkadaşımın borcundan da ailesinin haberi yoktu.Siz neden başka bir kişiyi arayıp ,borçluyu deşifre ediyorsunuz.Mahalle kadınlarını geçtiniz.Yakında dedikodu için ararlar ise şaşırmayacağım.

Bankalarda durum ne ? Onlarda borçlunun dosyasında iki yıl haraket olmamış ise borcu satıyorlar.Her gün arayıp seni taciz eden banka borcunu sattığını tenezzül edip sana söylemiyor bile.

Sonra kim olduğundan bi-haber olduğunuz birisi ;

”-borcun bende arkadaş artık benimle muhatap olacaksın ”diyor.

Sen kimsin arkadaşım nereden çıktın.Ya dolandırıcıysan ben sana neden güveneyim???

İşin aslı şu arkadaşlar Varlık Yönetimi adı altında şirketler.Tahsil edilemeyen borçları satın alıyorlar.Yani şöyle söyleyelim 500 TL borcunuzu bu şirketler 30 TL ye satın alıyorlar.Oysa defalarca arandın.Senden 50 TL istese zaten vereceksin. AAAA ama olur mu ağızlarına yapışır.İlla don lastiği gibi uzattıkça uzatacaklar.

Normalde zaten bilgilerinizin üçüncü şahıslarla paylaşılması yasaktır.Bunlar haber vermeden borcunu satıyorlar.Üstünede sana, annene ,babana ,kardeşine, amcanın oğluna kime ulaşırsalar borcun hakkında bilgi veriyorlar.Taciz serbest borçlusunuz ya.Ulan hani yasaktı özel bilgilerin paylaşımı?

 

Yani anlayacağınız dedikoducu münafıklar  gibi alacakları tahsil etmek için yasalarıda çiğniyorlar.Her türlü yasal olmayan yola da başvuruyorlar.

Bütün bunlar olup biterken Kimsede elini vicdanına koyup bir şey yapmıyor.

Nerede bu devlet demenin işte tam zamanı.Allah aşkına nerdesiniz????

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir