Eylül 18, 2014

Borsa Cinayetinde Şok Gelişme !!!

Bağdat Caddesi’nde patlayan silah, iki kişinin canını aldı. Ancak olay borsa cinayeti çıktı. Cinayete kadar giden olaylar zincirinin arkasında ise para alışverişinin yattığı öne sürüldü. Star Gazetesi ise ‘perde arkası’na inerek, cinayeti bugün yeni ve flaş bir iddiayla sayfalarına taşıdı. İşte Star Gazetesi’nin haberinde yer verdiği, borsa çevrelerine bomba gibi düşen iddialar ve ilişkiler:

PERŞEMBE TOPLANTILARININ ARANAN İSMİ

Bağdat Caddesi’nde iki kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın perde arkasından paralel ilişkiler çıktı. Borsa çevrelerinde ‘perşembe toplantılarının aranan ismi borsacı Halim S.’nin maktullerden aldığı paraları Bank Asya hisselerinde batırdığı konuşuluyor. 

Bağdat Caddesi Caddebostan’da önceki gün iki kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı kavganın perde arkasından borsada paralel ilişkiler çıktı. Çıkan tartışmada iki kişiye silahla saldırarak öldüren ve polis tarafından gözaltına alınan Halim S.’nin paralel yapının ‘perşembe toplantıları’nın aranan isimlerinden olduğu söyleniyor.

Borsa kulislerinde konuşulanlara göre borsada daha önceden ‘gömlekçi’ tabiriyle kendi adına işlem yapan broker olarak çalışan Halim S., son yıllarda çevresindeki insanlardan topladığı parayı yönetmeye başlıyor. Bu işi yaparken de yine paralel yapıya yakınlığıyla bilinen ünlü eski futbolcunun parasını yöneten kardeşinin de aralarında bulunduğu grupla ortak hareket ediyor. Spekülatif işlemlere imza atan bu gruptakileri borsa çevreleri paralel yapıya yakınlığı nedeniyle ‘mübarek kardeşler’ ya da ‘Daltonlar’ lakabıyla biliyor.

‘DALTON’LARLA ORTAK İŞ YAPIYOR

Halim S. polise verdiği ifadede 2005 yılında bir kadından 150 bin TL aldığını ve 2008 yılında parayı batırdığını belirterek, “Sonra yapılandırma yaptım. 5-6 ayda taksitlerimi ödedim. Sonra ödeme sıkıntısı yaşadım. 2 kişiyle buluştum. Rıfat Ekşi’nin üzerinde silahı gördüm. Elini beline atınca ondan önce davranıp onu vurdum. Silahını da alıp çöp kutusuna attım. Sonra da diğerini vurdum. Yerimde kim olsa aynı şeyi yapardı” dedi.

Borsa kulislerinde konuşulanlara göre ise Halim S. ile Rıfat Ekşi, ‘kadının parasını batırdığı’ olayda tanışıyorlar. Halim S., daha sonra zaman zaman Rıfat Ekşi’nin de borsada parasını yönetiyor.

Ölümle sonuçlanan son olayda ise Halim S., Ekşi’ye “Borsada Bank Asya hisseleri çok düştü. Yükseliş yaşanacak. Para getirin, size hisse alayım” diyor. Rıfat Ekşi de Çekmeköy’den tanıdığı Süleyman Kars’lıyla birlikte söylenenlere göre gayrimenkulden kaynaklanan geliri olan birkaç milyon lirayı bulan parayı Halim S.’ye veriyorlar. Bank Asya hisseleri ise daha önce açıkladığı ortaklık görüşmelerinin sonuçsuz kalması ve kârındaki sert düşüşün de etkisiyle borsada hızla değer kaybetmeye başlıyor. Borsada kredili işlemlerle Karslı ve Ekşi’nin verdiği paranın iki katına yakın Bank Asya hissesi alan Halim S., hisselerdeki sert düşüşle parayı sıfırlıyor.

Borsada bir aydan uzun süre kapalı kaldıktan sonra pazartesi günü işleme açıldığında Bank Asya hisselerinde taban fiyatı gören Karslı ve Ekşi, “Ne olacak bu işin sonu, paramızı geri ver” diye Halim S. ile tartışmaya başlıyor. Çıkan tartışma sonrası Halim S.’nin silahından çıkan kurşunlarla Karslı olay yerinde, Ekşi de kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

HİSSELERİ 2 GÜNDE  % 35 ERİDİ

7 Ağustos’ta geçici olarak borsada işleme kapatıldıktan sonra pazartesi günü tekrar işleme açılan Bank Asya hisselerindeki kan kaybı devam ediyor. Pazartesi günü iki seansta da taban fiyata gerileyerek yüzde 20.16 değer kaybeden Bank Asya hisseleri dün de iki seansta dip yaptı. Bank Asya hisseleri dün de yüzde 19.19 değer kaybıyla taban fiyat olan 0.8 liraya gerilerken, hissenin iki gün içindeki gerilemesi yüzde 35.5 oldu. 17 Aralık sonrası müşteri kaybı yaşayan Bank Asya, dün sermayesini yüzde 25 oranında bedelli  artırarak 1 milyar 125 milyon liraya yükselteceğini açıkladı. (STAR GAZETESİ)

 

 

One thought on “Borsa Cinayetinde Şok Gelişme !!!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir