Hakkımda

1972 İstanbul doğumluyum.Erzincan Refahiye’liyim.Mirzaoğulları ailesine mensubum. Süleyman Şah‘ dedenin torunuyum.İstanbul’da yaşıyorum.İki kültürün ortak meyvesiyim.Sene 1972 aylardan eylül ve ayın 12 si salı günü İstanbul Üsküdar’da açtım gözlerimi dünyaya.Annem ev hanımı Rize İkizdere’li. Babam emekli matbaacı Erzincan Refahiye Kayıköy’lü.Namıı değer Veli Baba.Dünyaya bir daha gelsem yine onların çocuğu olarak doğmak isterim.

Dört kardeşin en büyüğüyüm.Dünyanın en şanslı kadını Asya’nın annesiyim.2008 yılından beri  Ceren’in Canan ablasıyım.Akraba olmak için kan bağına gerek yokmuş.Kendi ailemi kendi ellerimle kurdum.

Hayat benim için her zaman kolay oldu.Sırrı güzel bakmakta güzel görmekte ve gülümsemekte.Hayatta ne kazandığınız sadece parayla orantılı ise baktığınız yerde bir sorun var derim.

Öldüğünüzde dostlarınız olmalı ardınızdan üzülen.Arkanızdan iyi insandı denmeli mesela.Ne kadar çok unuttuk bu değerleri.

Gözlerinizle gülümseyebiliyorsanız sizden zengini yoktur derim ben.Üç günlük dünya kime kalmış yahu.Kırmayın kırılmayın derim.Sanatın her dalı çocukluğumdan beri ilgimi çekti.İlkokul öğretmenim İsmet Orbay spiker kızım diye severdi beni.Ne olacağımız aslında en başından belli.Bakmasını bilene tabi ki.O yıllarda da aktif bir çocuktum.Jüride Zihni Göktay ”Bana Bir Masal Anlat” yarışmasına katılmıştım.:)Sonra 16 yaşımdayım yer Gülhane Parkı Jüride Korhan Abay Yalçın Menteş ”Süper Gençler Yarışmasındaydım”hayatım yarışmakla geçti anlayacağınız:)

Eğitimi mi genel muhasebe ve finans üzerine yaptım.Turkcell İletişim Hizmetleri Genel Müdürlü’ğü ,Egesan Aş,Görgülü Çorapları,Clup Rainbow,Mep İletişim Aş ve bir çok firmada uzman, kadrosunda görev yaptım.Fakat ruhumda ki sanata olan düşkünlüğü hiç bir şey perdeleyemedi.

Üsküdar Musiki Cemiyetinde ,Kadıköy Belediye Konservatuarında eğitim aldım.İpra Onursal Başkanı Uluslararası Atlas Ödülü sahibi İletişimin duayeni (ki bu tabire çok kızar) ‘Konuşmak ve insanlarla iletişim kurmak bir sanattır’der Betül Mardin. Hayatımda örnek aldığım tek kadındır. Ne mutlu ki aynı ortamda uzun yıllar çalışma fırsatı buldum. Benim tabirimle sevgili babaanne Betül Mardin Finans ve Muhasebeyi bırakıp başarılı olacağımı düşündüğü yolda beni yüreklendiren ilk insandı.”İnsanlar ile iletişimde başarılı bir insansın bu alanda çalışmalısın geç kalmış sayılmazsın ben 35 yaşımda Betül Mardin oldum” dedi.Bende sevgili babaannenin sözünü dinledim.Kral Tv ve Yedigün içecek firmasının düzenlediği bir yarışmaya katıldım.Yetenek dalında en iyi şiir yorumcusu seçildim.Bu alanda çalışmaya başladım.

Radyo Program Yapımcısıyım. Şiir ve hikaye okumayı çok seviyorum Bir roman ve bir hikaye yazıyorum.Yakında bitirmeyi planlıyorum.Romanımın ismi ”Yüz Kadında Bin Şeytan ” Amatörce şiir yazıyorum. Profesyonel olarak seslendirme dublaj yapıyorum. Emutabakat AŞ de mutabakat uzmanı kadrosuyla görev yapıyorum.İnsanlar söylediklerinizi unuturlar belki ama ,hissettirdiklerinizi asla unutmazlar.

Canan Ekinci Sevgilerimle

 

Aşıka Maşuk Sorulurmu Yazan ve Yorumlayan Canan Ekinci

Gecenin Öteki Yüzü filminden bir pasaj Müşvik Kenter Hocama rahmet ile 

Gül Annem Yorum Canan Ekinci Kahraman Nalbantoğlu

İki Film Birden Yorum Canan Ekinci Şair Mehmet Çetin

Aşağı Mahallenin Haylaz Çocuğuyum Ben Yorum Canan Ekinci Şair Kahraman Tazeoğlu

Bir tanede aşk şiiri ekleyelim dedim

Kahve Gözlüm Yorum Canan Ekinci Şair Ahmet Selçuk İlkan

 

Canan Ekinci Meditasyon biraz korkutucu bulanlar oldu ama 🙂

 

 

 

 

4 thoughts on “Hakkımda

 1. Gizemli

  Sevgili Canan seni tanımayanlar için bir kayıp tanıyanlar için bir hazinesin.İsmimi yazmak istemedim aslında çokta iyi tanıdığın birisiyim.Lakin senin mütevazi yanını bilmeyenler için mahcup hissetmeni istemedim.Ne kadar ince ruhlu ve yardım sever olduğunu bilmeyenler vardır belki.Şurada kendini anlatırken bile ne kadar çok yazmadığın şeyler olduğunu farkettim.İyi ki seni tanıma fırsatı buldum.Hala hayata senin gibi bakabilen insanlar olduğuna şahit oldum.Canım arkadaşım sen hep ”kim olduğum önemli değil aklınızda ne olarak kalacağım önemli.Herkes adımı biliyor hikayemi değil dersin” Hikayeni de biliyorum.Rabbim sana kızınla uzun ömürler versin.Seni çokkkk ama çookkk seviyorum.Kal sağlıcakla.Sen hep iyi ol .Duacınım her zaman güzel insan.

   
  Reply
 2. Yilmaz

  Tanımayan insanlar için gerçek değilsin. Tanıyanlar için şaşırtıcı bir insansın. Keşke herkes dünyaya senin kadar güzel baksa. Senin iyi niyetin her zaman bana da örnek olmuştur. Seni tanıdığım için çok mutluyum. Zamanımızda böyle insanlar kalmadı. Aradığın huzuru bulmanın dilerim güzel insan. Allah senden razı olsun.

   
  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir