Ekim 20, 2016

Müge Anlı ile Tatlı Sert 14-11-2016

14-11-2016 yayın akışına yine güzel bir haberle başladı.Vitali Ghetan bulundu.Annesinin altı yıldır yüz yüze görmediği, Amerika’dan istanbul’a gelen ve Moldovya’ya gitmesi beklenen Vitali Ghetan İstanbul aktarması sonrasında ortadan kayboldu. .Psikiyatrik problemleri olan Vitali Ghetan annesi  Tatyanna Ghetan tarafından aranmaya başladı.Konsolosluk aracılığıyla Müge Anlı ile Tatlı Sert programına müracaat eden Tatyanna Ghetan gözü yaşlı oğlunu arıyordu.11 Kasım 2016 tarihinde bir vatandaşın ihbarı üzerine Eyüp Komando Parkında bulundu.Ve annesine bu güzel haber verildi.

Şunu unutmayalım dili ,dini mezhebi ne olursa olsun anne annedir.Oğlunun bulunduğunu anladığında yüzündeki ifade,gözlerindeki sevinç hepimizi duygulandırdı.Moldovya’ya yola çıkarken kullandığı ifade içimi titretti.’’ Hepinize borçlandım ‘’ diyordu Tatyanna Ghetan.Sevgili Tatyanna  biz Türk milleti olarak diğer milletlere benzemeyiz.İhtiyacı olan herkese kucağımızı açarız.

23 Kasım 2016 Catherina Cosmann DNA Sonucu Şok Etkisi Yarattı

Senelerdir öz babasını arayan 34 yaşındaki Catherina Cosmann babasının Türkiye’de olduğunu idda ederek Türkiye’ye gelmiş, S. T. isimli kişinin babası olduğunu iddia ederek DNA testi yaptırmıştı. DNA sonuçları Müge Anlı’nın programında canlı yayında açıklandı…

“SENİN BABAN DEĞİL”

Yapılan DNA testi sonuçları zarf ile canlı yayına geldi. Müge Anlı Catherina Cosmann’a babasının iddia ettiği kişi olmadığını açıklayınca Cosmann canlı yayında gözyaşlarını tutamadı.

Programda üçüncü güzel haber Esin İmre’den geldi.Olayı kısaca bilmeyenler için hatırlatalım.Zira Esin’in hikâyesi Yeşilçam Filmlerine konu olacak cinsten.

13 yaşındaki Esin İmre aylardır aranıyordu. Teyze çocukları olan Esin’in annesi Ayfer İmre ile öz babası Ümit İmre 14 yıl önce Sinop’ta dini nikâh kıydırdılar. Bu birliktelikten 2003 yılında kızları Esin dünyaya geldi. Daha sonra Ayfer ve Ümit anlaşamadıkları gerekçesiyle ayrıldılar. Anne Ayfer İstanbul‘da kendi ailesinin yanına yerleşti. Kızı Esin’e ise 9 yaşına kadar babaannesi baktı.

Ayfer, İstanbul Halkalı’da muska işleri yapan Muhsin Dezaiy’le tanıştı. Hocaya gitmesinin tek amacı eşi ile barışmak için muska yaptırmak olan Ayfer’in zamanla Muhsin ile aralarında duygusal bir yakınlık oldu. Hoca Ayfer’e dini nikâh kıydığını söyleyerek onunla yaşamaya başladı. Muhsin Dezaiy sahte hocalık yaptığı için sık sık adres değiştirmek zorunda kalıyordu ve yanında 5 çocuğu daha vardı. Bu çocukların annelerinin kim olduğu ise bilinmiyordu. 2012 yılında babaannesi Esin’i alıp Sinop’tan İstanbul’a doktora getirdi. Annesi Ayfer bulunduğu yere giderek kızını gördü. Sonra birkaç günlüğüne yanımda kalsın diyerek Esin’i babaannesinden aldı. Esin’i alan Ayfer, sahte hoca Muhsin ve onun çocuklarıyla İstanbul’dan ayrıldı. Önce Hakkâri’ye, oradan da İran‘a geçti. Annesi kızını kaçırınca, baba Ümit savcılığa suç duyurusunda bulundu. Esin’le birlikte İran‘a giden Ayfer, 4 yıl orada kaldı. Daha sonra Muhsin’le aralarında çıkan sorunlardan dolayı kurtulmak için kaçtı; fakat kızı Esin’i İran’da bıraktı. Anne Ayfer’in iddiasına göre; Muhsin Hoca kendisine bir madde içirmiş. O maddeden dolayı Ayfer neredeyse ölüyormuş ve hastaneye yatmış. Ayfer, hastanede tedavi olurken yetkililerden yardım istemiş ve Türkiye’ye dönmüş. Kızını da bu yüzden yanına alamamış. (Müge Anlı ekibi Ayfer’e ulaştığı sırada da Ayfer Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yatıyordu). Esin’i bulmak için programa babaannesi Şadiye İmre başvurdu. Yapılan yayınlara Dezaiy ile ilgili İran’daki izleyicilerden pek çok ihbar geldi. İhbarlar sonucunda Dezaiy’nin oturduğu evin adresi bulundu; ancak Dezaiy oradan da taşınmıştı.

Herkes Esin’in bulunması için seferber oldu. Yayını ihbar kabul eden Sinop Cumhuriyet Başsavcılığı hemen harekete geçti. Hem Türkiye’de hem de İran’da büyük bir hızla devam eden arama çalışmaları ise sonuç verdi ve 13 yaşındaki Esin İmre, Irak Erbil’de bulundu.

Zira Esin’in burada yarım kalan okul sebebiyle tedirginlikleri vardı.Annesi sadece  kendi hayatını değil daha küçük yaştaki bir çocuğun eğitim hayatını da mahvetmişti. Bu gün Esinden güzel haberler aldık.Esin 5. Sınıftan okula başlamış.Okuluna alışmaya çalışıyormuş.Okulda çekimler yapılmış.İnanılmaz mutlu oldum onun tavırları ve duruşundan dolayı.Programa daha evvel konuk olduğunda çekingen suskun tavırları gitmiş.Kendine güvenen gülümseyen bir Esin gelmiş.Hatta mikrofonu almış arkadaşlarıyla röportaj yapmış.On sekiz yaşını doldurmamış her birey çocuktur.Korumamıza yol göstermemize ihtiyacı vardır.Aslında anne babalar için çocukları asla büyümezler.Onlar kaç yaşında olurlarsa olsunlar anne ve babalarının gözünde hala çocukturlar.Bu arada Esin’in annesi gibi anneleri kınıyorum.Altı ay süren kovalamaca da sanki esinin annesi Müge Anlı ya da ekran başındaki izleyicilerdi.Teşekkürler Müge Anlı ve güzel ekibi.

Programda diğer bir konu Burcu Başak Aslan konusuydu.Olayla alakalı komşuların görgü tanıklığı yapması istendi.Konuyla alakalı bilgisi olmayanlar için özet geçiyorum.

Gaziantep’te oturan 28 yaşındaki Burcu Başak Aslan, oturdukları 4’üncü kattaki evin balkonundan atladı. Bir alt katın balkonuna düşen ve güçlükle ayağa kalktıktan sonra ikinci kez kendini boşluğa bırakan Burcu Başak Aslan, ağır yaralı olarak kaldırıldığı Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Genç kadının ölümünün ardından ortaya atılan iddialar, yaşanan korkunç bir dramı gözler önüne serdi. İstanbul’da oturan ve kızının cenazesini Gaziantep’ten alıp İstanbul’da toprağa veren acılı anne Pınar Onat, damadını suçladı:

Her gün dövüyordu

“Kızım Gaziantep’ti üniversitede okuyordu. Murat Mutlu Aslan ile tanışmış ve ona aşık olmuş. Bu yüzden üniversiteyi yarıda bıraktı. 7 yıl önce Murat ile evlendikten sonra Gaziantep’i yerleşti. Ancak daha sonra sürekli şiddet görmeye başladı. Kızım belki düzelir diye çocuk yaptı. Sırf eşini evine bağlamak için 3 çocuk yaptı. Ancak faydası olmadı. Murat evlendikten sonra uyuşturucu kullanmaya başlamış. Uyuşturucu etkisiyle kızımı dövüyor, daha sonrada özür diliyordu. Kızıma kaç defa onu terk etmesini söyledik. Beni dinlemiyordu. Murat için ‘O benim kocam, paşam’ diyordu. Bir gün düzeleceğini umarak hep içine atıyordu…”

Hastanelik etti

“Murat’ın düzeleceği yoktu. Kızım ile çok kez tartıştıklarına tanık oldum. Bir keresinde Murat ‘Ben sana para bırakmıyor muyum’ dedi. Kızım bir tomar parayı Murat’ın yüzüne fırlattı ‘Ben parayı değil, seni istiyorum’ dedi. Ancak ne yapsa Murat’ı evine döndüremedi. Damadın kadınlarla kızımı aldatmaya başladı. Bunları dile getirdiğinde isi kızım hep şiddet gördü. En son yediği feci dayakla hastanelik oldu. Burnu kırılmıştı. Kızım evden uzaklaştırma kararı aldırdı. Daha sonra son bir kez daha affedip bir araya geldiler..”

Peşinden gitmiş

“Kızım bir kez daha affetmesine rağmen, şiddet görmeye devam etti. Olay gecesi yine tartışmışlar. Kızım kendini 4’üncü kattan atmış. Ancak 3’üncü kata düşmüş. Murat, onun peşinden 3’üncü kata inmiş. Kızım onu görünce yine korkmuş ve kendini 3’üncü kattan atmış. Bu bir intihar vakası değil. Kızım korkudan ölüme atladı. Kocasının şiddeti, tehdidi olmasaydı kızım şu an hayattaydı.”

İntihardan birkaç ay önceki hali!

Acılı anne Pınar Onat, kızının damadı tarafından acımasızca dövüldüğünü belirtip bu fotoğrafını göstererek “Kızımın halini görüyorsunuz. Bir insan bir kadını nasıl bu hale getirir. Hiç mi vicdanı yoktur. Kızımın burnu kırıldı, haftalarca yatakta yattı. Onu bu hale getiren kocası, elini kolunu sallayarak hastaneye geldi. Yanında oturdu” dedi. Telefonla canlı yayına katılan Murat Mutlu Aslan ise “O gün biraz tartıştık. Eşimi itince burnu kapıya geldi. Ben şiddet uygulamadım” dedi. Aslan, evliliğinin kayınvalidesi yüzünden sarsıldığını belirterek “Kayınvaliden uyuşturucu kullanıyor. Bana da kızına da uyuşturucuyu veren odur. Eşime İstanbul’dan uyuşturucu gönderiyordu” iddiasında bulundu.

Müge hanım özellikle komşulara seslenerek ifade vermelerini istedi.

Bu konu hakkında söylenecek söz var.Kadına şiddet son yıllarda basın tarafından daha fazla dile getirildiği için hepimiz bu haberlerle üzülüyoruz.Aslında eskiden de bu tarz şiddetler vardı ama kimse dile getirmiyordu. BU arada kadın cinayetleri için savaşan bir dernek var .Onları da canı gönülden kutluyorum. https://www.kadincinayetlerinidurduracagiz.net/

 

Diğer bir konuda babasını arayan, Almanya – Leipzig’de yaşayan 34 yaşındaki  Catharina KOSMANN Hiç görmediği babası Selahattin TÜRKER’ı bulmak istiyor. Annesi Cristine KOSMANN ile babası Selahattin Bey, 1980 yılında Bulgaristan’da tatil sırasında  tanışmışlar Sonrasında Selahattin Türker Cristine KOSMANN’ın hamile olduğunu öğrenmiş.1982 yılında Cristine KOSMANN dünyaya gelmiş.1984 yılında  bir telefon gelmiş.Arayan kişi Selahattin Türkerin öldüğünü söylemiş. Catharina KOSMANN eğer hayattaysa babasını ya da var ise kardeşlerini ve ailesini bulmak istiyor.

 

Müge anlıda bugün uzun soluklu kayıp takibi ise,Ilgında 23 mayısta kaybolan Şengül Türk.

Önce konunun özetini geçeyim. Sonrasın da bugün programda olanları ve izlenimlerimi anlatayım.

 

Özet:

Ilgın’da 23 Mayıs’ta 80 yaşındaki kocasıyla kavga eden Şengül Türk ortadan kayboldu. Kandırılarak kaçırıldığını düşünen abisi ve yengesi Mehmet Karabağ Ayşe Karabağ Şengül’ün bulunmasını istedi. Aile kadını iki kişinin kaçırmış olabileceğinden şüpheleniyor.Yayına telefonla bağlanan kocası Remzi Türk ise eşini 10 gün önce gördüğünü ve yerini bildiğini söylemişti .Müge Anlı’nın nerede gördün demesi üzerine ise net bir yer söyleyememişti.Yayına ulaşan bir vatandaş ise kayıp Şengül Türk’ü Konya’dan Ankara’ya giden otobüste yanında bir erkekle gördüğünü söylemişti.Otobüs firmasından gelen bilgilerde ise Şengül Türk’ün ismine ulaşılamadı.Müge Anlı ile Tatlı Sert ekibi yayına katılan abi ve yenge ile beraber eşi Remzi Türk’ün gördüm dediği yerlerde araştırma yapacaklarını söylemişleri.

Bugünkü programdaki gelişmeler şöyle;

Şengül Türk’ün eşi Remzi Türk’ün Şengül hanımı gördüm dediği yerlerde araştırma ve çekimler yapılmış.Şengül hanıma dair bir ize raslanamamış.Bu arada  Remzi Türk bugün saat 10,30 civarında eşinin kendisini aradığını ve geri dönmeyeceğini söylediğini canlı yayına bağlanarak ifade etti.Olayda ki gariplikler zinciri devam ediyor.

Yayına bağlanan  ve Şengül Türk ile ilişkisi olduğu iddia edilen,Şengül hanımın çocuğunun okuduğu okuldaki temizlik görevlisi olan Dursun bey canlı yayına bağlandı.Yine çelişkili ifadeler vermeye devam etti.İlk önce Şengül hanımla alakası olmadığını ve oğluna kız bulmak için kendisiyle konuştuğunu kayıp olmasından kendisinin rahatsızlık duyduğunu ifade etti.Bu arada oraya garip bir iddia attı.Gelini 118 li numaraları aramış.Kendisine Şengül hanımın Konya da elektrik idaresinde işlem yapmak için gittiği söylenmiş.Bu iddia tamamen asılsız.Şengül hanım evden ayrıldığında kimliğini almamış.Ayrıca 118 li numaralardan bu tarz hizmet verilmiyor.

 

Olay hakkında şahsi düşüncelerimi belirtmek istedim.Şengül hanım tüm bu yaşananlara rağmen çevresinde saf diye tabir edilecek bir hanım.Kocası daha evvel çocuklarına ‘’senin annen öldü’’ şeklinde bilgiler vermiş.Eşinin kaybıyla alakalı sürekli insanları oyalamış ve yanıltıcı bilgiler vermiş.

Geldiğimiz noktada bugün yayına bağlanarak verdiği ifadeye ben inanmadım.Birde şunu söylemeden geçemeyeceğim.Kayıp Şengül hanımın yengesi tüm gücüyle onu bulmak için yayında Şengül hanımın yanında olduğunu ifade etti.Allah herkese böyle bir yenge versin.Bu olaydan kötü kokular almaya başladım.Çünkü kayıp dosyalarda genelde yayına bağlanan sayısı fazla oluyor.BU vakaada 6 aydır kayıp olmasına rağmen yayına bağlanıp kimse bilgi vermedi.Müge hanım bu konununda takipçisi olacaktır.

15 Kasım 2016 günü canlı yayında ise sıcak bir gelişme yaşandı. Şengül Türk canlı yayına bağlanarak hayatta ve iyi olduğunu söyledi. Evine dönmek istemediğini belirten Şengül, eşinin kendisine bıçak çektiğini bu yüzden kendisinden ayrılmak istediğini söyledi. Aylardır Şengül’den bihaber olan abisi ve yengesi ise Şengül’ün sesiyle gözyaşlarına boğuldu.

 

Müge Anlı’ya ulaşmak içim irtibat numaraları ektedir.

Konular hakkında bilgi sahibi olanların 0212 354 43 25 – 0212 354 43 26 numaralı telefondan Müge Anlı İle Tatlı Sert programına haber vermeleri önemle rica olunur.

 

 

 

Canan Ekinci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir